מנעולן דן

דן מנעולן 050-3626718

שירותי פריצה, מנעולנות וחילוץ 24 שעות ביממה

כולנו משתמשים במפתחות ומנעולים פעמים כה רבות במהלך היום שלנו, כל כך הרבה, למעשה, שבמרבית הפעמים אנו עושים זאת באופן אוטומטי, בלי לשים לב לפעולה. ועדיין, חשבתם פעם איך פועל המנעול? ואיך זה שמפתח אחד מתאים, בעוד אחר לא יצליח להפעיל את המנגנון?

אז, מה זה בעצם מנעול צילינדר ואיך הוא פועל?צילינדר

מנעול צילינדר הוא משיטות הנעילה הוותיקות ביותר בעולם וישנם עדויות לכך שהיה בשימוש כבר לפני ארבעת אלפים שנה במצרים העתיקה. מנעול צילינדר הוא אחד המנעולים הנפוצים ביותר בעולם וקיים בצורות רבות ומגוונות כגון מנעולי תליה, מנעולי דלתות, מנעולי רב בריח, מנעולי בטחון וסוגים נוספים.

מנעול צילינדר מורכב משני גלילי מתכת השלובים זה בזה. מנעול זה בנוי על עיקרון של מבנה גלילי, אשר באמצעות סיבובו המנעול נפתח. כאשר מסובבים את הגליל הפנימי בצילינדר הוא מזיז את לשונית הנעילה וכך מאפשר לפתוח או לסגור את המנעול.צילינדר

בתוך המנעול קיים פין אשר מצמיד את הגליל הפנימי לחלקו החיצוני של המנגנון ולא מאפשר לו לבצע סיבוב פנימי. כך נוצר מצב שבו רק על-ידי הכנסת מפתח מתאים לתוך הצילינדר, הפין החוסם יכול לרדת כלפי מטה ומאפשר לצילינדר להסתובב בחופשיות ולפתוח את המנעול. בלעדי המפתח הנכון, המזיז את הפינים, הצילינדר לא יכול להסתובב.

החיסרון היחיד של מנגנון פתיחה ונעילה זה טמון בכך שהוא מאפשר יצירת מפתח ראשי או 'מפתח מאסטר' אשר ביכולתו לפתוח מספר מנעולי צילינדר שונים. עם זאת, במהלך השנים התפתחה טכנולוגיית האבטחה ולרוב, מנעולי צילינדר מתוצרת איכותית נחשבים לבטוחים מאוד, בייחוד כאשר הם משולבים עם בריח חזק ודלת כבדה.צילינדר

במנעול הצילינדר קיימים מנגנונים הפועלים בצורות שונות:

מנגנון מחורץ – אשר פועל על שיטת החריצים והבליטות, כאשר קיים תיאום בין החריץ לבליטה המתאימה ניתן לסובב את המפתח. במידה ולמפתח אין את החריצים הנכונים – לא ניתן לסובב את המפתח כלל.

מנגנון הקומבינציה – בנוי על סיבוב דסקיות עליהן יש מספרים או אותיות הצריכים להתאים לקידוד, כאשר לא ניתן לפתוח את המנעול עד שלא קיימת התאמה בין הקידוד לסיבוב הדסקיות.

כמו כן, מנגנון הצילינדר מאפשר יצירת מצב של נעילת או פתיחת מנעול הצילינדר על-ידי סידור הפינים במנעול בצורה מסויימת המאפשרת את סיבוב המפתח במנעול. הפינים יכולים להיות מסודרים בקו ישר או במעגל וכתוצאה מכך, תשתנה גם צורת המפתח הפותח את מנעול הצילינדר.

מעוניינים בהחלפת מנעול בבית או בעסק? צריכים לתקן מנגנון תקול או לפרוץ דלת במידה ונתקעתם בחוץ? צרו עמנו קשר דרך האתר או בטלפון 050-3626718 ונשמח לעמוד לשירותכם.